Sobota, 2017-11-18

KRONIKA SZKOŁY 2015/2016

WYCIECZKA DO BAŁTOWA

2015-08-13

19 czerwca uczniowie klas III - VI udali się na wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Park ten położony jest w widłach starorzecza rzeki Kamiennej na „Źródlanej Wyspie”. Otoczony dziką przyrodą, wzgórzami i gęstymi lasami charakteryzuje się specyficznym mikroklimatem. Na terenie parku znajduje się Muzeum Jurajskie, a w jego pobliżu odnaleziono autentyczne ślady tropów górnojurajskich dinozaurów- allozaura, stegozaura, kamptozaura. Ogromne wrażenie robiły naturalnej wielkości dinozaury, zrobione w skali 1:1 rozmieszczonych wzdłuż ścieżki spacerowej Jurajskiego parku. Całość trasy parku wyposażona jest w tablice informacyjne dotyczące okresów geologicznych jak również opisy cech charakterystycznych wystawionych modeli dinozaurów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.juraparkbaltow.pl/

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wycieczki. Szczególnie Fundacji Młodzi Młodym i osobom, które przekazały 1 % podatku i tym samym zostały sponsorami tej wycieczki.

Więcej o: WYCIECZKA DO BAŁTOWA

WIZYTA W URZĘDZIE GMINY

2015-08-16

n25 czerwca uczniowie klasy IV i V udali się do Urzędu Gminy w Zarszynie.  Wyjazd ten był uwieńczeniem całorocznej realizacji zajęć "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Roli przewodnika podjął się p. Andrzej Piotrowski - Sekretarz Gminy. Uczniowie mieli okazję poznać pracę najważniejszych wydziałów. Dowiedziedzieli się gdzie możemy załatwić najważniejsze sprawy.  Mamy nadzieję, że dzięki życzliwym radom pracowników Gminy, w przyszłości nasi uczniowie z łatwością będą się poruszać w urzędowym labiryncie.

Więcej o: WIZYTA W URZĘDZIE GMINY

DOŻYNKI 2015

2015-08-24

23 sierpnia odbyły się w Pielni dożynki gminne. Uroczystość zapoczątkowana została mszą w Kościele Parafialnym.          W dożynkach wzięli udział znamienici goście m.in w-ce wojewoda Grażyna Borek, starosta powiatu sanockiego Roman Konieczny, przewodniczący  Rady Gminy Zarszyn Janusz Konieczny, wójt Gminy Zarszyn Andrzej Betlej i wielu innych, którzy przyjęli zaproszeie organizatorów. Wśród nich oczywiście rolnicy, którzy trudzilili się aby nikomu nie zabrakło chleba.

Na scenie pojawiło się wielu artystów. Pięknie zaprezentowało się Koło Gospodyń Wiejskich w Pielni. Na uznanie zasługuje występ uczniów naszej szkoły. Trud przez nich podjęty w wakacyjnym czasie zaowocował gromkimi brawami widzów.

Jeszcze raz dziękujemy uczniom i p. Małgorzacie Gierlickiej - Czerkies za przygotowanie części artystycznej.

Więcej o: DOŻYNKI 2015

TALENTY NASZYCH UCZNIÓW cz. 2

2015-08-26

Niezwykłą pasję ma przyszły uczeń klasy 4 Bartłomiej Bednarczyk. Z klocków Lego potrafii wykonać bardzo trudne przedmioty. Wykonanie samodzielnie poruszającego się samochodu nie sprawia mu żadnej trudności.

Więcej o: TALENTY NASZYCH UCZNIÓW cz. 2

WITAJ SZKOŁO

2015-09-01

Dnia 1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Po Mszy Świętej wszyscy spotkaliśmy się w szkole. P. dyrektor Anna Rysz przywitała wszystkich serdecznie. Szczególnie ciepło zwróciła się do uczniów klasy pierwszej.

Miłą niespodziankę przygotował wraz z uczniami ks. Adam Cebula.  Było to przedstawienie pt. "Świniopas"

Więcej o: WITAJ SZKOŁO

WYCIECZKA DO SP 4 W SANOKU

2015-09-19

18 września uczniowie klasy czwartej i szóstej wyjechali na krótką wycieczkę, której celem była wizyta w izbie regionalnej zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 4  w Sanoku.

Dzieci mogły obejrzeć wiele przedmiotów jakie można było znaleźć w chłopskiej chacie naszych dziadków, pradziadków... .

Mogliśmy też odwiedzić izbę poświęconą pamięci patrona tej szkoły - Ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego.

DZIĘKUJEMY ZA MIŁE PRZYJĘCIE.

Więcej o: WYCIECZKA DO SP 4 W SANOKU

WYBIERAMY SZKOLNY SAMORZĄD

2015-09-21

17 września 2015 odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowwskiego. Zostały one poprzedzone ciekawą kampanią przedwyborczą. Kandydaci zaprezentowali wiele ciekawych pomysłów.

Po podliczeniu wszystkich głosów przewodniczącą szkoły została uczennica klasy szóstej Natalia Michalak, zastępcą została wybrana jej koleżanka z klasy Izabela Jakubowska.

Więcej o: WYBIERAMY SZKOLNY SAMORZĄD

BAJKOWA KRAINA

2015-09-22

W dniu 21.09.2015r. odbyło się „Spotkanie z bajką i legendą”  w „Bajkowej krainie w Odrzechowej”.  Uczestniczyły w nim dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klasy pierwszej. Głównymi atrakcjami były zabawy na placu zabaw oraz jazda na koniu huculskim.

Więcej o: BAJKOWA KRAINA

DZIEŃ CHŁOPAKA

2015-10-18

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, szkoły czy klasy. Równie ważny jest więc Dzień Chłopaka, który obchodzimy 30 września.

W tym dniudziewczynki złożyły życzenia oraz podarowały chłopcom prezenty z okazji ich święta.

Więcej o: DZIEŃ CHŁOPAKA

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

2015-10-18

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego uczniowiee poznają zasady bezpiecznego  zachowywania się w pobliżu ulic.

W ramach edukacji w tym kierunku dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły   i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały  dużo pytań.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Więcej o: SPOTKANIE Z POLICJANTEM