Statystyki

  • Odwiedziny: 492219
  • Do końca roku: 194 dni
  • Do wakacji: 2 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa

w Pielni

E-mail:sppielnia@wp.pl

tel. 13 46 720 15

Kalendarium

Środa, 2018-06-20

Imieniny: Bogny, Rafaeli
Jesteś tutaj: Start / NASI ABSOLWENCI

NASI ABSOLWENCI

Artykuły

ZBIGNIEW WATRAL

2016-08-12
Powiększ zdjęcie

 

Dr hab. inż. Zbigniew WATRAL prof. WAT jest absolwentem Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej. Szkołę Podstawową w Pielni ukończył w 1976 roku a następnie zdał egzamin do Liceum Elektronicznego w Krośnie. Po zdaniu w 1980 roku matury i egzaminów wstępnych do Wojskowej Akademii Technicznej rozpoczął studia techniczne na kierunku Elektronika i Telekomunikacja. W 1984 roku został mianowany na stopień podporucznika a rok później otrzymał dyplom uzyskując tytuł magistra inżyniera elektronika w specjalności systemy radiolokacyjne. Po ukończeniu studiów został skierowany do pracy w obecnym Instytucie Systemów Elektronicznych Wydziału Elektroniki WAT. W 2003 roku, będąc w stopniu podpułkownika Wojska Polskiego, został przeniesiony do rezerwy pozostając w Instytucie jako pracownik cywilny.

 

Przez kolejne lata zajmował stanowiska asystenta, starszego asystenta a po obronie doktoratu w 1998 roku stanowisko adiunkta. W latach 1993-1996 pełnił funkcję Kierownika Laboratorium Elektromaszynowych Elementów Automatyki a od 2001 do 2016 roku był Kierownikiem Zakładu Obwodów i Sygnałów Elektrycznych. Po uzyskaniu stopnia doktora habilitowanego nauk technicznych w styczniu 2016 został powołany na stanowisko Dyrektora Instytutu.

 

Więcej o: ZBIGNIEW WATRAL

SŁAWOMIR ZIARKO

2016-06-02
Powiększ zdjęcie

Jesteśmy dumni, że absolwent naszej szkoły Sławomir Ziarko  , obecnie uczeń Gimnazjum nr 4 w Sanoku odnosi ogromne sukcesy. W ostatnim czasie zdobył I miejsce w krakowskim półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”

Szersze informacje znajdują się na stronie: http://esanok.pl/2016/ogromny-sukces-ucznia-gimnazjum-nr-4-w-konkursie-geologicznym-00e2mp.html

 

 

 

Więcej o: SŁAWOMIR ZIARKO

MAŁGORZATA KRÓLICKA

2016-05-01
Powiększ zdjęcie

Pani Małgorzata Królicka została uczennicą klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Pielni w pamiętnym 1966 roku.

Po ukończeniu klasy ósmej rozpoczęła naukę w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Lesku. Następnie zostala uczennicą Liceum im. Kopernika w Krośnie . Po zdaniu matury rozpoczęła pracę jako wychowaca w sanatorium w Rymanowie Zdroju. Ukończyła również studia na WSP w Rzeszowie. Obecnie pzebywa na emeryturze.

Więcej o: MAŁGORZATA KRÓLICKA

JERZY SZYMAŃSKI

2016-05-01
Powiększ zdjęcie

Pan Jerzy Szymański rozpoczął naukę w klasie pierwszej 1 września 1966 roku - w dniu otwarcia nowej szkoły. Po jej ukończeniu został uczniem Technikum Elektrycznego w Krośnie - Turaszówce. Pracował w Stomilu Sanok, SPGK. W tym czasie ukończył studia. Obecnie jest nauczycielem w ZS nr 3 w Sanoku.

Więcej o: JERZY SZYMAŃSKI

JAN GAGATKO

2016-05-01
Powiększ zdjęcie

Pan Jan Gagatko rozpoczął naukę w klasie pierwszej 1 września 1966 roku - w dniu otwarcia nowej szkoły. Po jej ukończeniu został uczniem Technikum Mechanicznego w Sanoku. Maturę zdał w 1979 roku. Studiował w Rzeszowie na Politechnice w Rzeszowie. Studia ukończył w 1984 roku. Pracował m.in  w Sanockim Przedsiębiorstwie Nafty i Gazu. Ma za sobą krótki epizod pracy w szkole. Od 1989 roku pracuje w PGE.

Więcej o: JAN GAGATKO

URSZULA CZECH

2016-04-24
Powiększ zdjęcie

BEATA DŁUGOSZ

2016-04-19
Powiększ zdjęcie

 

Dr Beata Długosz urodziła się w 1978 r. w Sanoku. Szkołę Podstawową w Pielni ukończyła w 1993 r. Mieszka i pracuje w Krakowie. Ukończyła studia Wychowania plastycznego na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, gdzie obecnie prowadzi zajęcia z fotografii. Jest członkiem zespołu tworzącego program Galerii Wydziału Sztuki. W 2010 r. uzyskała tytuł doktora w zakresie fotografii w Łódzkiej Szkole Filmowej, /PWSTiTV/. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest laureatką Stypendium Prezydenta Miasta Krakowa 2005. Współpracowała z Fundacją Sztuk Wizualnych w ramach produkcji festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie 2014 i 2015. Jej twórczość skupiona jest wokół zjawiska światłoczułości. Najczęściej posługuje eksperymentami bezkamerowymi oraz  tradycyjnym warsztatem fotografii czarno-białej.

Więcej o: BEATA DŁUGOSZ

MARCIN CIEŚLEWICZ

2016-04-17
Powiększ zdjęcie

     Marcin Cieślewicz urodził się w Sanoku 30 marca 1989 roku. Obecnie mieszka i pracuje jako żołnierz zawodowy                    w Warszawie.

     W 2002 roku ukończył Szkołę Podstawową w Pielni. Następnie uczęszczał do Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej w Długiem.

W 2005 po ukończeniu gimnazjum rozpoczął naukę w 1 LO im. KEN w Sanoku w klasie o profilu matematyczno-fizycznym.

W 2008 jeszcze przed maturą rozpoczął starania o przyjęcie na studia wojskowe na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej. Na studia wyjechał już w sierpniu, aby rozpocząć podstawowe szkolenie wojskowe, zakończone przysięgą wojskową. Pięć lat spędzonych w murach Akademii było okresem wielu wyrzeczeń, związanych głównie z obowiązkami podchorążego, ale też studenta na kierunku Informatyka. Już w trakcie studiów brał czynny udział w życiu studenckim, w 2011 wraz z zespołem po raz pierwszy wystartował w konkursie organizowanym przez Microsoft - ImagineCup w kategorii Windows Embedded.  Zaowocowało to wyjazdem do Nowego Jorku i miejscem w 10 najlepszych drużyn z całego świata.

Wysiłek włożony w konkurs wykorzystał do napisania i obrony pracy inżynierskiej na temat: „Szkielet oprogramowania zarządzającego modułami funkcjonalnymi na platformę e-Box”. W 2013 obronił z wyróżnieniem pracę magisterską na temat:„Pakiet komponentów symulacyjnych do modelowania sieci komputerowych w cyberprzestrzeni.” ; Praca zdobyła główną nagrodę w konkursie im. Jerzego Szmajdzińskiego na najlepszą pracę z zakresu bezpieczeństwa i obronności kraju.

Po obronie wyjechał z  zespołem FRONT do Petersburga na finał konkursu ImagineCup 2013 w kategorii Windows Phone, gdzie  zajęli 3 miejsce na świecie.

Studia ukończył jako prymus Wydziału Cybernetyki promocją oficerską w dniu 9 sierpnia 2013 roku z awansem na podporucznika Wojska Polskiego. Pracę rozpoczął w Resortowym Centrum Zarządzania Bezpieczeństwem Sieci i Usług Teleinformatycznych w Warszawie, ale po niespełna dwóch miesiącach przeniósł się do Resortowego Centrum Zarządzania Projektami Informatycznymi, gdzie obecnie pracuje na stanowisku programisty. W 2014 rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Cybernetyki w obszarze: „Modele oraz metody identyfikacji i klasyfikacji wybranych rodzajów cyberzagrożeń”.

Więcej o: MARCIN CIEŚLEWICZ