Statystyki

  • Odwiedziny: 492164
  • Do końca roku: 194 dni
  • Do wakacji: 2 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa

w Pielni

E-mail:sppielnia@wp.pl

tel. 13 46 720 15

Kalendarium

Środa, 2018-06-20

Imieniny: Bogny, Rafaeli
Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Serdecznie zapraszamy do przeczytania nowych utworów poetyckich naszych uczniów.

Znajdują się one w zakładce "Mistrzowie małych form literackich" (Poezja).

Życzymy miłej lektury i zachęcamy do tworzenia własnych wierszy i publikowania ich na szkolnej stronie.

Artykuły

ZDROWO JEM. WIĘĆ WIEM

2018-06-20

 Dnia 19 czerwca uczniowie klasy II i III podsumowali projekt edukacyjny pt. „ Zdrowo jem, więc wiem”. W ciągu roku szkolnego zastanawiali się w jaki sposób jedzenie wpływa na organizm. Wiedzą jak wygląda piramida zdrowia i które produkty wpływają na ich zdrowie. Wspólnie z rodzicami organizowali owocowe środy, podczas których wszyscy do drugiego śniadania przynosili owoce. Poznawali wartości odżywcze warzyw, szukali ciekawych informacji w różnych źródłach wiedzy, wykonali plakaty promujące warzywa i owoce. Na zakończenie projektu podzielili się swoją wiedzą z przedszkolakami, gdzie poprzez przedstawienie pt. „ Naturalne witaminy, to owoce i jarzyny” i kolorowe kanapki, zachęcali swoich młodszych kolegów do spożywania warzyw i owoców.

Więcej o: ZDROWO JEM. WIĘĆ WIEM

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

2018-06-12
Powiększ zdjęcie

         12 czerwca  2018 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się  z policjantem. Poruszył on  tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny, bezpieczeństwa w drodze do szkoły, w szkole oraz wszelkiego rodzaju zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego zachowania, jak również profilaktykę uzależnień. Policjant wyjaśnił również co to są dopalacze, dlaczego są szkodliwe dla człowieka i jakie konsekwencje prawne mogą być w związku z posiadaniem przez młodego człowieka środków psychotropowych. Prowadzący pogadankę uświadomił uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.12 czerwca uczniowie naszej szkoły spotkali się z policjantem, który przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa w szkole, w domu oraz w czasie abliżających się wakacji.

 

Więcej o: SPOTKANIE Z POLICJANTEM

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

2018-06-11
Powiększ zdjęcie

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM", której głównym celem była promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie.

 

Więcej o: JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

TA CO NIE ZGINĘŁA

2018-06-08
Powiększ zdjęcie

29 maja w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Poezji Patriotycznej pod hasłem „Ta, co nie zginęła”. Wzięło w niej udział piętnaście osób z siedmiu szkół. Wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i z zaangażowaniem recytowali wybrane wiersze o tematyce patriotycznej.

 

W kategorii klas I – III najlepsi okazali się:

Kinga Litwin (SP Nowosielce) – I miejsce

Zuzanna Sokołowska (SP Pielnia) – II miejsce

Zofia Szajna (SP Długie)

Kacper Maliwiecki (SP Jaćmierz) – III miejsce

Dominika Wolańska (SP Odrzechowa)

 

W kategorii klas IV – VI kolejne miejsca zajęli:

 

Martyna Fil (SP Nowosielce) – I miejsce

Gracjan Teleżyński (SP Długie) – II miejsce

Julita Klepacz (SP Jaćmierz) – III miejsce

Wyróżnienia: Angelika Grzybek (SP Pielnia), Natalia Drozd (SP Odrzechowa),
Amelia Fliśnik (SP Bażanówka)

 

Kategoria klas starszych:

 

Justyna Jakiel (SP Jaćmierz) – I miejsce

Mikołaj Tutak (SP Długie)

Kacper Górecki (SP Zarszyn) – II miejsce

Daniel Kocaj (SP Pielnia) – III miejsce

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału  w konkursie w przyszłym roku.

 

Więcej o: TA CO NIE ZGINĘŁA

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

2018-06-03
Powiększ zdjęcie

W naszej szkole tegoroczny Dzień Dziecka przebiegał on pod hasłem gier i zabaw sportowych. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem dzieci, zarówno starszych jak i młodszych. Uczniowie bardzo chętnie brali udział we wszystkich konkurencjach. Tego dnia wszyscy byli wygrani, bo otrzymali słodki poczęstunek.

Więcej o: DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

2018-06-02
Powiększ zdjęcie

30 maja uczniowie klas IV – VII wyruszyli w podróż do Sandomierza. Na Rynku czekał na nas przewodnik, który na początek pokazał nam sandomierskie podziemia. Następnie uprawiając nową sportową konkurencję ( bieg ulicami Sandomierza) udaliśmy się nad Wisłę, aby odbyć urokliwą podróż statkiem. Mieliśmy też okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji historii w Rycerskiej Zbrojowni. Najwytrwalsi nagrodzeni zostali pięknym widokiem z Bramy Opatowskiej.

Niestety nie mieliśmy okazji poznać osobiście Ojca Mateusza, który zajęty był rozwiązywaniem kolejnych kryminalnych zagadek.

 

Więcej o: WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

DZIEŃ MATKI

2018-06-02
Powiększ zdjęcie

Najmłodsi uczniowie n naszej szkoły postanowiły uczcić Dzień Matki.  Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Mamy z dumą i ze wzruszeniem słuchały swoich pociech.
Po zakończeniu części artystycznej mamy otrzymały laurki oraz , słodkie buziaki oraz najserdeczniejsze życzenia płynące z małych serduszek.

Więcej o: DZIEŃ MATKI

W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

2018-05-28
Powiększ zdjęcie

Dnia 25 maja 2015 roku, uczniowie klasy II i III uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w pracowni krawieckiej. Pod czujnym okiem pani Beaty Sokołowskiej zgłębiali tajniki szycia na maszynie, uczyli się zdejmować miarę  i upinali tkaniny na manekinach krawieckich. Poznali różne materiały  i porównywali je  pod względem splotu, faktury, grubości i przeznaczenia. Dowiedzieli się również, że istnieje wiele rodzajów nici, które dobiera się do tkaniny. Ponadto każdy uczeń otrzymał w prezencie wykrój serca i wszystkie potrzebne do jego uszycia materiały, a na zadanie domowe lniany wzornik  z kolorowymi próbkami haftu. Zajęcia bardzo się wszystkim podobały, dzieci  z ciekawością słuchały pani Beaty i ze skupieniem wypełniały polecenia. Bardzo dziękujemy za życzliwość i profesjonalne wprowadzenie w kolorowy świat tkanin.

Więcej o: W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

ŚWITEZIANKA

2018-05-27
Powiększ zdjęcie

18 maja dzieci z klasy III i V wraz z nauczycielami – Panią Jadwigą Sośnicką i Panią Ewą Niemiec miały okazję uczestniczyć w lekcji otwartej przeprowadzonej przez Panią Małgorzatę Gierulę w klasie VII. Podczas zajęć siódmoklasiści zaprezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom balladę Adama Mickiewicza pt. „Świtezianka”. Dzieci miały okazję obejrzeć ciekawe przedstawienie, zapoznały się z treścią utworu. Rozmawiały również o problematyce poruszanej w spektaklu i oceniały zachowanie postaci. Lekcja byłą również okazją do powtórzenia najważniejszych pojęć związanych z teatrem, tj. aktor, dekoracja, kostium, rekwizyt. Lekcja wszystkim bardzo się podobała.

Więcej o: ŚWITEZIANKA

Z BRYŁ, PLAM I KRESEK CZYTANIE

2018-05-27

15 maja Klaudia Kończyk i Mirosław Mazur z kl. VII wzięli udział w VII edycji Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego „Z brył, plam i kresek czytanie”. W tym roku konkurs nosił tytuł „Opowieści sztalug i plafonów” i dotyczył twórczości  malarza Stanisława Augusta Poniatowskiego – Marcello Bacciarelliego. W części fotograficznej tego konkursu uczestniczył Michał Gagatko z kl. VI. Wszyscy uczniowie otrzymali piękne dyplomy i nagrody rzeczowe. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.

Więcej o: Z BRYŁ, PLAM I KRESEK CZYTANIE