• Do wakacji: WAKACJE!!!

PIĘCIOLATEK i SZEŚCIOLATEK

1) KARTY PRACY 1 - 4

2) WYPRAWKA W TECZCE

Więcej o: PODRĘCZNIKI KL"0"

WITAJCIE WAKACJE

2017-07-02

W piątek 23.06 zakończyliśmy rok szkolny 2016-2017.
Na uroczystej akademii uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce oraz osiągnięciami w konkursach otrzymali świadectwa, dyplomy oraz nagrody z rąk p. Dyrektor.

Część artystyczną przygotowała grupa teatralna pod kierunkiem ks. Adama Cebuli oraz  uczniowie klasy 6, którzy zgodnie z reformą edukacji będą w przyszłym roku kontynuować naukę w klasie 7.

Więcej o: WITAJCIE WAKACJE

WYCIECZKA DO KRAKOWA

2017-06-27

19 czerwca 2017 roku klasy III - VI  wczesnym rankiem wyjechały na wycieczkę do Krakowa. Pierwsze kroki skierowaliśmy do ZOO. Dzieci z zapartym tchem podziwiały piękne egzotyczne zwierzęta. Bogaty program uzupełniło zwiedzanie krakowskich podziemi, Wawelu, Smoczej Jamy oraz wizyta w Ogrodzie Doświadczeń.

Więcej o: WYCIECZKA DO KRAKOWA

PRZEDSZKOLAKI W WOLI SĘKOWEJ

2017-06-22

14 czerwca oddział przedszkolny gościł w Woli Sękowej. Głównym celem wycieczki był Uniwersytet Ludowy. Dzieci miały okację brać udział w bardzo ciekawych zajęciach artystycznych.

Więcej o: PRZEDSZKOLAKI W WOLI SĘKOWEJ

DOBRO POWRACA

2017-06-16

W naszej szkole prowadzona była akcja charytatywna „Symboliczna złotówka dla Sebastiana”.   W każdym miesiącu przedstawiciele Samorządu Szkolnego zbierali pieniądze na pomoc dla Sebastiana. Na ten cel przeznaczony był również zysk z kiermaszu wielkanocnego zorganizowanego w kwietniu.

Sebastian i jego Rodzice składają serdeczne podziękowania Nauczycielom, Rodzicom oraz Uczniom Szkoły Podstawowej w Pielni za okazaną pomoc.

Więcej o: DOBRO POWRACA

KLASA 4 U PANA Z.JAKUBOWSKIEGO

2017-06-12

7 czerwca 2017 klasa 4 odwiedziła Pana Zbigniew Jakubowskiego. Kolekcja, którą zgromadził ten wspaniały człowiek, jest imponująca. Nie powstydziłoby się jej nawet bardzo znane muzeum.  Pan Zbigniew bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą z dziećmi i cierpliwie odpowiada na zadawane przez nich pytania.

Więcej o: KLASA 4 U PANA Z.JAKUBOWSKIEGO

WYCIECZKA DO TRZCINICY

2017-06-09

6 czerwca 2017r. uczniowie klas młodszych, pod opieka wychowawców , wyjechali na wycieczkę do Trzcinicy, gdzie znajduje się Skansen Archeologiczny- Karpacka Troja. Tam wraz z przewodnikiem zwiedzali park archeologiczny, gdzie zobaczyli rekonstrukcje wioski otomańskiej i słowiańskiej z epoki wczesnego średniowiecza. Chodzili po terenie grodziska, gdzie mogli przechodzić przez bramy prowadzące do grodu i wspinać się na wały obronne. Zwiedzili salę wystawową z przestrzenną ekspozycją, przedstawiającą  codzienne życie ludzi z tego okresu. Dużą atrakcją było dla uczniów wspięcie się na platformę widokową, gdzie z poziomu 33 metrów mogli podziwiać piękne widoki. Ponadto dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których zapoznały się z elementami ubioru noszonego przez Słowian oraz jego zdobnictwem,. Na podstawie tej wiedzy samodzielnie wykonały gałgankowe Słowianki lub słowiańskich rycerzy. Zmęczeni ale zadowoleni wycieczkowicze późnym popołudniem wrócili do Pielni.

Więcej o: WYCIECZKA DO TRZCINICY

W PODRÓŻY PRZEZ KONTYNENTY

2017-06-09

31 maja klasa trzecia zaprosiła swoich młodszych kolegów z klasy pierwszej  i drugiej na podsumowanie projektu „Podróże przez kontynenty”. Uczniowie podzieleni na grupy, przebrani w tradycyjne stroje, dzielili się swoją wiedzą, którą zdobywali samodzielnie lub na zajęciach w szkole. Każda grupa przygotowała folder informacyjny o swoim kontynencie, prezentowała położenie geograficzne, świat roślin i zwierząt, przedstawiła  ludność i jej kulturę. Największym zainteresowaniem cieszyły gry i zabawy rówieśników
z dalekich kontynentów oraz niektóre przysmaki. Na zakończenie wszyscy odtańczyli taniec indiański i próbowali swoich sił w jedzeniu pałeczkami.

Więcej o: W PODRÓŻY PRZEZ KONTYNENTY

W KRAINIE BAJEK