Wtorek, 2018-01-23

odbędzie się wywiadówka

BRACIA LWIE SERCE

2018-01-22

22 stycznia uczniowie naszej szkoły udali się na spektakl teatralny do Sanockiego Domu Kultury. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji w niezwykle ciekawy i barwny sposób przedstawili historię opartą na motywach powieści Astrid Lindgren pt.  „Bracia Lwie Serce”. Świetna gra aktorska, piękna dekoracja, doskonała muzyka oraz ciekawe efekty audiowizualne sprawiły, że uczniowie razem  z bohaterami przenieśli się w baśniową krainę Nangijali. Spektakl wzruszał i bawił i z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów.

HISTORIA PIENIĄDZA - KONKURS

2018-01-21

SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI DZIAŁAJĄCA PRZY NASZEJ SZKOLE OGŁASZA KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ " HISTORIA PIENIĄDZA".

REGULAMIN KONKURSU ZNAJDUJE SIĘ W PLIKACH DO POBRANIA.

DLACZEGO LUBIĘ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

2018-01-11

8 stycznia 2018 roku o  godz.11 w Galerii MDK odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego„Dlaczego Lubię Święta Bożego Narodzenia”. Na konkurs wpłynęło 232 prace z placówek z Sanoka oraz ze szkół województwa podkarpackiego. Jury nagrodziło 19 autorów najciekawszych prac, a dyrektor MDK przyznał nagrodę specjalną. Pamiątkowe dyplomy i upominki wręczali: Katarzyna Długosz-Dusznik, Ewa Michałowicz – Smarzewska oraz dyrektor MDK Jakub Osika.

Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły Emilia Mróz (klasa 4).

WIGILIA SZKOLNA

2017-12-28

22 dzień grudnia był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Tego dnia spotkaliśmy się na uroczystej szkolnej Wigilii. Część artystyczną przygotowała p. Emilia Drozd  wraz ze swoimi ukochanymi przedszkolakami. Udało im się wspaniale wprowadzić nas w atmosferę Bożego Narodzenia. Uwieńczeniem uroczystości było wspólne śpiewnie kolęd  oraz wzajemne składanie życzeń.

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY STROIK

2017-12-22

21 grudnia roztrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy świąteczny stroik.

W kategorii klas młodszych nagrody otrzymali:

I   miejsce -  Dorian Czapla " 0" i Maja Rudnicka kl. III

II  miejsce - Martyna Sowa kl.I

III miejsce - Jakub Galant "0"

wyr. Kamil Kończyk kl. II i Nikola Kopcaj kl.III

W kategorii klas starwszych:

I   miejsce Karolina Kończyk kl.VI

II  miejsce Dominik Sowa kl.V

III miejsce Dawid Wanielista kl.IV

wyr. Bartłomiej Bednarczyk i Artur Rudnicki kl.VI

KLASA V W SKANSENIE

2017-12-21

We środę klasa V wraz z panią Małgorzatą Gierulą udała się do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, aby uczestniczyć w lekcji muzealnej o temacie: Pająki, jeżyki, pawie oczka. Ozdoby z dawnej choinki.

Uczniowie podczas zajęć wysłuchali krótkiego wykładu na temat historii choinki, a także mieli możliwość samodzielnego wykonania tradycyjnych ozdób. Lekcja wszystkim bardzo się podobała, a dziecięce ozdoby z pewnością dodatkowo upiększą tegoroczne choinki.

WIZYTA U PANA JAKUBOWSKIEGO

2017-12-18

13 grudnia uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Gierulą udali się w odwiedziny do pana Zbigniewa Jakubowskiego – mieszkańca Pielni o wyjątkowej pasji i niespotykanych zainteresowaniach. Spotkanie miało charakter żywej lekcji historii, na której dzieci miały okazję posłuchać niezwykłych opowieści związanych z naszą wsią i regionem,  a także obejrzeć bogaty zbiór militariów, żołnierskich mundurów i pamiątek wojennych.

Pan Jakubowski militaria zbiera już od czasów dzieciństwa; posiada działa, moździerze, karabiny, różnego rodzaju bagnety i inne drobne przedmioty związane z czasem wojny (takie jak żołnierskie manierki, pasy, odznaczenia, hełmy, czapki… i wiele, wiele innych). Nie sposób wymienić ich wszystkich.

Uczniowie z zafascynowaniem oglądali eksponaty i z zainteresowaniem słuchali historii naszego Gospodarza, który przybliżał im czasy wojny w najlepszy możliwy sposób – snując opowieści naocznego świadka. Pan Jakubowski opowiedział również o swoim życiu po wojnie. Okazało się, że jest człowiekiem o wielu profesjach. Pracował jako górnik, magazynier, rolnik. To również przedstawiciel jednego z ginących zawodów. Obok domu państwa Jakubowskich wciąż stoi budynek po dawnej kuźni.

Ta niezwykła lekcja historii, ciepłe przyjęcie, miła atmosfera i wyjątkowa gościnność naszych Gospodarzy na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów. Pan Jakubowski przez swoją pasję uczy nas patriotyzmu, zamiłowania do historii, ale również tego, że warto mieć ciekawe hobby. Pielęgnowanie swoich zainteresowań rozwija, uszczęśliwia i – jak się okazało – może stać się czymś  wartościowym dla innych.

WARSZTATY KLASY VII

2017-12-17

W dniu 13 grudnia 2017r. uczniowie klasy VII  z wychowawczynią  pod kierunkiem pani Ewy Hydzik wykonywali aniołki z papierowych serwetek. Wszyscy wytrwale i cierpliwie wykonywali swoje prace, którymi przystroili korytarz szkolny.

WYSTAWA BOŻONARODZENIOWA

2017-12-13

W dniu 10 grudnia 2017 r. o godzinie 15:00 miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy bożonarodzeniowej w Nowosielcach, które zgromadziło 40 wystawców w tym Szkoły Podstawowe, organizacje pozarządowe, koła gospodyń wiejskich, oraz wystawców indywidualnych zaproszonych gości oraz wielu mieszkańców okolicznych wiosek.

Swoje prace zaprezentowali również uczniowie naszej szkoły.

Szczegółowa relacja z tego wydarzenia dostępna jest na stronie: www.zarszyn.pl

MISIE RATOWNISIE

2017-12-13

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY CZYNNIE WŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI

"MISIE RATOWNISIE".

NA NASZYCH UCZNIÓW ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ.

BRAWO WY