JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

W Szkole Podstawowej w Pielni nauczycielka biblioteki ,wraz z wychowawcami i rodzicami, przeprowadziła akcję czytelniczą " Jak nie czytam, jak czytam" poprzez organizację publicznego czytania w naszej miejscowości. Uczniowie, nauczyciele, rodzice,  ubrani kolorowo, zebrali się o wyznaczonej godzinie na boisku szkolnym, gdzie ustawili się tworząc hasło wraz z logo szkoły Szkoła Podstawowa w Pielni CZYTA. Następnie wszyscy przeszli ulicą Dębową w kolorowym orszaku z transparentami, książkami, kolorowymi napisami do Parku Dębów z okrzykiem SZKOŁA CZYTA. W trakcie pochodu uczniowie angażowali napotkanych przechodniów do wspólnego czytania na placu zabaw przed szkołą. Na placu zabaw uczniowie, pod opieką wychowawców, ustalili najlepsze miejsca do czytania: na zewnątrz szkoły i w budynku. Zostali także wyłonieni zwycięzcy konkursu na najciekawszą postać literacką. Uczniowie przebrali się za takie postacie jak "Paweł i Gaweł", " Strażak Wojtek", "Calineczka", " Czerwony kapturek", "Kotek". Po zakończeniu prezentacji dzieci pod opieką wychowawców udały się w wyznaczone miejsca: na schody przed wejściem do budynku, do sali szkolnej, na ławeczki i karuzelę na placu zabaw.  Niektóre klasy czytały głośno dla innych wybrane przez siebie fragmenty książek, inne grupy czytały samodzielnie w ciszy. Akcja zakończyła się zbiórką wszystkich uczestników i podsumowaniem  wykonanych zadań.