ŻOŁNIERZE WYKLĘCI

5 lutego w naszej szkole gościliśmy wyjątkowe osoby: Panią Magdalenę Zarzycką-Redwan (Prezes Stowarzyszenia Dzieci Żołnierzy Wyklętych) oraz Pana Tadeusza Piecyka (syna Wacława Piecyka „Pożoga”). Na spotkaniu uczniowie mieli okazję poznać niezwykłe historie żołnierzy wyklętych oraz powojenne losy ich dzieci.  Były to losy często bardzo tragiczne, pełne cierpienia i lęku o każdy kolejny dzień. Nasi goście pomimo tak wielu ciężkich życiowych doświadczeń z pogodą ducha przedstawili nam swoje historie, utwierdzili w przekonaniu, że zawsze należy być wiernym swoim ideałom i wyznawanym wartościom.

Spotkanie w szkole było poprzedzone niedzielnymi uroczystościami. Rozpoczęły się one mszą świętą. Po niej miał miejsce Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Impreza odbywała się pod patronatem Wójta Gminy Zarszyn. Zgodnie z programem odbyło się cztery biegi. W biegach uczestniczyły również dzieci z naszej szkoły. Dodatkową atrakcją był pokaz sprzętu wojskowego Jednostki Strzeleckiej 2210.

Wszystkie te uroczystości miały na celu oddanie hołdu żołnierzom patriotom oraz propagowanie wiedzy o historii powojennej Polski.