• Do wakacji: WAKACJE!!!

Wtorek, 2017-07-25

Imieniny: jakuba, Krzysztofa

WYCIECZKA DO TRZCINICY

6 czerwca 2017r. uczniowie klas młodszych, pod opieka wychowawców , wyjechali na wycieczkę do Trzcinicy, gdzie znajduje się Skansen Archeologiczny- Karpacka Troja. Tam wraz z przewodnikiem zwiedzali park archeologiczny, gdzie zobaczyli rekonstrukcje wioski otomańskiej i słowiańskiej z epoki wczesnego średniowiecza. Chodzili po terenie grodziska, gdzie mogli przechodzić przez bramy prowadzące do grodu i wspinać się na wały obronne. Zwiedzili salę wystawową z przestrzenną ekspozycją, przedstawiającą  codzienne życie ludzi z tego okresu. Dużą atrakcją było dla uczniów wspięcie się na platformę widokową, gdzie z poziomu 33 metrów mogli podziwiać piękne widoki. Ponadto dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których zapoznały się z elementami ubioru noszonego przez Słowian oraz jego zdobnictwem,. Na podstawie tej wiedzy samodzielnie wykonały gałgankowe Słowianki lub słowiańskich rycerzy. Zmęczeni ale zadowoleni wycieczkowicze późnym popołudniem wrócili do Pielni.