WYCIECZKA DO BAŁTOWA

19 czerwca uczniowie klas III - VI udali się na wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Park ten położony jest w widłach starorzecza rzeki Kamiennej na „Źródlanej Wyspie”. Otoczony dziką przyrodą, wzgórzami i gęstymi lasami charakteryzuje się specyficznym mikroklimatem. Na terenie parku znajduje się Muzeum Jurajskie, a w jego pobliżu odnaleziono autentyczne ślady tropów górnojurajskich dinozaurów- allozaura, stegozaura, kamptozaura. Ogromne wrażenie robiły naturalnej wielkości dinozaury, zrobione w skali 1:1 rozmieszczonych wzdłuż ścieżki spacerowej Jurajskiego parku. Całość trasy parku wyposażona jest w tablice informacyjne dotyczące okresów geologicznych jak również opisy cech charakterystycznych wystawionych modeli dinozaurów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.juraparkbaltow.pl/

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wycieczki. Szczególnie Fundacji Młodzi Młodym i osobom, które przekazały 1 % podatku i tym samym zostały sponsorami tej wycieczki.