REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Od 14 do 16 lutego w naszej szkole odbywały się rekolekcje wielkopostne. W tym roku odwiedziły nas siostry ze wspólnoty „Koinonia św. Pawła” z Kielc. Jednym z zadań zgromadzenia (które odwołuje się do źródeł monastycznych) jest podejmowanie Nowej Ewangelizacji. Podczas rekolekcji dzieci miały możliwość pogłębić swoją wiarę i wiedzę religijną, a tym samym lepiej przygotować się do nadchodzących świąt. W ramach spotkań uczniowie uczestniczyli również w przedstawieniach i zabawach pantomimicznych ukazujących różne aspekty ludzkiego życia.  Działania te miały na celu uświadomienie dzieciom, że wszyscy żyjemy w świecie wartości i sztuka dobrego życia polega na ich mądrej hierarchii i dokonywaniu właściwych wyborów. Mamy nadzieję, że nauka z tegorocznych rekolekcji na długo pozostanie w sercach uczestników i przyniesie dobre i trwałe owoce w ich dalszym życiu.